Samochód to dla wielu podstawowy środek lokomocji, który chętnie wykorzystują do przemieszczania się z miejsca na miejsce czy to w ramach drogi do pracy i potem do domu czy też podczas dłuższych podróży. Jednak bez względu na to czy mówimy tutaj o codziennych wręcz rutynowych dojazdach do firmy czy też wypadzie na wakacje to musimy pamiętać, że może nas spotkać coś niespodziewanego. Czasami będą to sytuacje zupełnie niegroźne. Jednak możemy również pewnego dnia stać się świadkiem czy nawet uczestnikiem wypadku drogowego. Wtedy prędzej czy później pojawi się kwestia tego kto był winny takiemu zdarzeniu drogowemu i jak to się stało, że w ogóle do niego doszło? Wtedy też nieocenioną pomocą może być zainstalowany w samochodzie wideorejestrator.

Nawet dla laika oczywistą kwestią powinno być to, że wideorejestrator powinien rejestrować obraz dobrej jakości. To właśnie jakość materiału jaki zarejestruje może mieć w przyszłości kluczowe znaczenie dla tego czy nagranie z niego będzie dla nas użyteczne i będzie mogło stanowić realny dowód na przykład w przypadku wypadku drogowego, w którym będziemy uczestniczyć lub którego będziemy świadkami.

Realna jakość obrazu wideorejestratora, który chcesz kupić

Jednak przy omawianiu takiego parametru nie wystarczy spojrzenie do specyfikacji technicznej bowiem nawet fenomenalne parametry deklarowane przez producenta mogą realnie w żaden sposób nie przystawać do tego co potem zobaczymy jako wynikowe nagranie. Nie wolno zatem sugerować się jedynie liczbami i deklaracjami w specyfikacji co jest o tyle ważne, że dwa urządzenia o pozornie takich samych parametrach mogą się znacząco różnić jeśli chodzi o jakość nagrań. Najlepszym sposobem jest samodzielna ocena tego jak prezentuje się obraz nagrywany przez konkretny model wideorejestratora. Do tego celu wystarczy poszperanie w sieci bowiem obecnie już znaleźć można naprawdę mnóstwo nagrań z przeróżnych modeli wideorejestratorów.

Jaki wideorejestrator zatem należy kupić?

Minimum jakiego musimy się trzymać jeśli chodzi o parametry wideorejestratorów to rozdzielczość 1920x1080 pikseli. Mówimy wiec o popularnym Full HD bowiem dopiero taka rozdzielczość obrazu może zapewnić jego odpowiednią jakość. W przypadku wideorejestratorów oferujących niższą rozdzielczość możemy być niemal pewni, że obraz będzie naprawdę niskiej jakości i odczytanie z niego jakichkolwiek detali zarejestrowanego zdarzenia drogowego będzie niezwykle trudne.