Już od jakiegoś czasu głośniki Bluetooth coraz skuteczniej zadomawiają się wśród podstawowych akcesoriów wielu z nas. Ich bezprzewodowość czyni z nich dobrych kompanów ludzi lubiących muzykę i nie potrafiących się z nią rozstać czy to w różnych zakamarkach dużego domu lub mieszkania czy po prostu podczas grilla lub innych aktywności poza domem. Z jednej strony zaletą takich głośników jest ich mobilność jednak nie możemy również zapominać o tym jak łatwo jest połączyć z nimi swojego smartphona. Co za tym idzie podczas szalonej domówki bez trudu możemy chwalić się swoją playlistą przed znajomymi.

Jaka jest moc głośnika Bluetooth?

Oczywistą kwestią jest to, że głośnik bluetooth nie zastąpi nam w pełni profesjonalnego sprzętu audio co wynika już choćby z samych jego kompaktowych rozmiarów nakładających w naturalny sposób pewne ograniczenia. Jednak i tak warto dobrze przemyśleć jakie przede wszystkim widzimy dla niego zastosowanie. To bowiem będzie determinować jaką moc powinien oferować głośnik Bluetooth aby sprostać stawianym mu wyzwaniom.

Jakość dźwięku głośnika Bluetooth?

Jakość dźwięku jest akurat tą kwestią, którą może budzić najwięcej kontrowersji nawet gdy mówimy o tak niepozornym sprzęcie audio. Nie jest bowiem niczym specjalnie zaskakującym, że niektórzy nawet of głośnika Bluetooth oczekiwać będą dźwięku odpowiedniej jakości. Jednak tak jak już wspomniałem wcześniej warto się dobrze zastanowić na ile ta jakość dźwięku musi być idealne. Jeśli nasz głośnik ma mieć przeznaczenie głównie imprezować i pomagać w dobrej zabawie na świeżym powietrzu przy okazji choćby grilla to i tak nikt nie zwróci aż takiej uwagi po prostu tańcząc i bawiąc się w rytm muzyki.

Jeśli jednak jesteśmy prawdziwymi koneserami to zapewne szukać będziemy już zapewniającego lepsze brzmienie. Tak czy inaczej najlepiej przesłuchać kilka różnych modeli głośników Bluetooth, które wzbudziły nasze zainteresowanie i samemu ocenić, które z nich grają dla nas odpowiednia i spełnią nasze potrzeby muzyczne.

Głośniki Bluetooth to nie jedyny typ głośników bezprzewodowych

Musimy mieć na uwadze, że Bluetooth to nie jedyna technologia wykorzystywana przez głośniki bezprzewodowe do łączenia się ze źródłem dźwięku. Wśród urządzeń dostępnych na rynku znajdziemy również takie, które wykorzystują:

  • Wi-Fi
  • AirPlay

W przypadku obydwu tych technologii zasadniczą przewagą może okazać się oferowany zasięg, który znacznie będzie wykraczał poza to co do zaoferowania ma nam bluetooth. Pozostaje jednak pytanie czy zawsze ten większy zasięg jest nam aby na pewno potrzebny? Mimo wszystko bowiem decydując się na głośniki Bluetooth mamy do dyspozycji znacznie większą liczbę modeli i zazwyczaj też bardziej intuicyjny sposób konfiguracji/parowania z urządzeniem będącym źródłem dźwięku dla naszego głośnika.