W czasach gdy tradycyjne metody inwestowania pieniędzy takie jak lokaty zapewniają wyjątkowo skromne zyski uwaga wielu osób zwraca się ku innym ofrmom pomznażania swoich oszczędności. Jedną z ciekawych opcji jest bez wątpienia inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych i obrót akcjami. Jednak w teorii wszystko wydaje bardzo proste a często problem pojawia się już na etapie tego jak kupić akcje. Nie akżdy ma świadomośc tego co trzeba zrobić aby stać się posiadaczem akcji konkretnej spółki.

Podstawa to posiadanie rachunki maklerskiego gdyż to dzięki niemu będziemy mogli zarówno kupować jak i sprzedawać akcje. Rachunki tego typu prowadzone są przed domy maklerskie. Warto więc dobrze przyjrzeć się co do zaoferowania mają poszczególne z nich. Ich oferty mogą się bowiem diametralnie różnić. Różnice te mogą dotyczyć zarówno elementarnych kwestii takich jak opłaty za prowadzenie rachunku maklerskiego jak i dodatkowych oferowanych funkcjonalności takich jak choćby łatwy dostęp do notowań online.

Gdy oferta jakiegoś domu maklerskiego wyda nam się już interesująca to warto jeszcze dobrze sprawdzić jego wiarygodność z czym z pewnością w pewnym stopniu będą choćby opinie na jego temat jakie znajdziemy w sieci. Przede wszystkim jednak zweryfikujmy czy ma on stosowne zezwolenie wydane przez KNF oraz czy jest członkiem GPW. Gdy już sprawdzimy wybrany dom maklerski i okaże się on wiarygodny wystarczy podpisać umowę na prowadzanie rachunku maklerskiego. Możemy to zrobić albo za pośrednictwem kuriera albo udając się bezpośrednio do wskazanego oddziału.

Gdy już mamy założony rachunek maklerski możemy składać dyspozycje zakupu akcji konkretnych spółek. Składając zlecenie wskazujemy interesującą nas spółkę a następnie musimy zdecydować czy nasze zlecenie będzie mieć założony limit czy też będzie to zlecenie bez limitu. W przypadku limitu mamy kontrole nad tym ile maksymalnie wydamy na zakup akcji bowiem możemy dokładnie określić ile akcji i po jakiej maksymalnej cenie chcemy zakupić.

Gdy nasze zlecenie zostanie już zrealizowane stajemy się posiadaczami konkretnego pakietu akcji.